Aikataulut koulupäivisin 11.8.2020 alkaen

Ei liikennettä koulujen loma-aikana

MERKKIEN SELITYKSET: 

X = Ajetaan kohteen kautta, pysähtyy tarvittaessa

T = Ajetaan kohteeseen vain tarvittaessa

|  = Linja-auto ei pysähdy / ei käy kohteessa

 


LOIMAA - MELLILÄ - KOSKI

MA-PEMA-PEMA-TO
 LOIMAA, LINJA-AUTOAS.8.0014.0515.55
 LOIMAA, SEO PARKKI|14.1016.00
 PAPPINENXTT
 MELLILÄ8.2514.2516.15
 PENNINKULMAT|T
 KOSKI, KESTIKARA8.5014.45T
 KOSKI, KOULUKESKUS8.5514.50T



AURA - MARTTILA - KOSKI - MELLILÄ - LOIMAA 

 AURA, SILLANKORVANTIE TH |7.35|
 KYRÖ-TARVASJOKI TH|X|
 TARVASJOKI, KESKUSTA |7.50|
 HÄRKÄTIEN RISTEYS |7.55|
 SALONTIEN RISTEYS|8.00|
 KALEVAN TH |8.10|
 MARTTTILA, KUNNANTALO|8.20|
 OLLILA|X|
 KOSKI, KOULUKESKUS|8.4515.00
 KOSKI, KESTIKARA7.109.00|
 PENNINKULMA||T
 MELLILÄ7.30|15.25
 PAPPINENX||
 SUOPELTOX||
 LOIMAA, SEO PARKKI7.45|15.40
 LOIMAA, TORI T||
 LOIMAA, LINJA-AUTOAS.7.50|15.45


RIIHIKOSKI - RANNANMÄKI - UUSIKARTANO -
YLÄNE - ORIPÄÄ - LOIMAA

RIIHIKOSKI, NESTE6.35|
RANNANMÄKI6.45|
UUSIKARTANOX|
SÄKYLÄ|8.50
YLÄNE, TORI7.009.05
KEIHÄSKOSKIXX
ORIPÄÄ, KIVIMAKASIINI7.259.25
PAPPINEN||
NIINIJOKI TH XX
NIINJOEN KOULU||
HIRVIKOSKIX9.40
LOIMAA, SEO PARKKI7.509.45
LOIMAA, TORI TT
LOIMAA, LINJA-AUTOAS. 7.559.50


LOIMAA - MELLILÄ - PAPPINEN - NIINIJOKI - HIRVIKOSKI - LOIMAA 

 LOIMAA, LINJA-AUTOAS.7.55 LOIMAA, LINJA-AUTOAS.15.00
 MELLILÄ8.15 LOIMAA, SEO PARKKI15.05
 PAPPINEN8.20 HIRVIKOSKI15.10
 NIINIJOEN KOULU8.30 NIINIJOEN KOULU15.20
 HIRVIKOSKIX PAPPINEN15.30
 HIRVIKOSKEN YHT. KOULU8.40 MELLILÄ15.35
 LOIMAA, TORIT KARHULA TH15.45
 LOIMAA, LINJA-AUTOAS.8.55 LOIMAA, LINJA-AUTOAS.15.55


LOIMAA - ORIPÄÄ - YLÄNE - RANNANMÄKI - RIIHIKOSKI


MA-PEMA-TOPE
LOIMAA, LINJA-AUTOAS.
14.0015.5515.55
LOIMAA, TORI
XXX
LOIMAA, SEO PARKKI
14.0516.0016.00
HIRVIKOSKI
14.1016.0516.05
NIINIJOEN KOULU
|||
NIINIJOKI TH
XXX
ORIPÄÄ
14.2516.2016.20
KEIHÄSKOSKI
XX|
YLÄNE, TORI14.4516.40|
UUSIKARTANO
XX|
RANNANMÄKI
XX|
RIIHIKOSKI
15.0517.00|


RIIHIKOSKI - YLÄNE - SÄKYLÄ - RIIHIKOSKI 

MA-PEMA-TOPE
 RIIHIKOSKI, NESTE7.10 SÄKYLÄ, MATKAHUOLTO16.0515.05
 KUHANKUONO PPX SÄKYLÄ, KOULUKESKUS16.1015.10
 RANNANMÄKI7.40 YLÄNE16.3515.35
 UUSIKARTANO7.50 OTSOLA, HONKILAHDENTIE THTT
 OTSOLA, HONKILAHDENTIE TH8.05 UUSIKARTANOXX
 YLÄNE, YHT.KOULU8.20 RANNANMÄKIXX
 SÄKYLÄ, KOULUKESKUS8.40 RIIHIKOSKI17.0016.00


ORIPÄÄ - KEIHÄSKOSKI - YLÄNE 

 ORIPÄÄ, KIVIMAKASIINI7.15
 LATVA7.20
 KEIHÄSKOSKI7.25
 TOURULA7.30
 KORKEAKOSKI7.40
 4-TIEN RISTEYS7.50
 ALATIEX
 YLÄNE, YHT. KOULU T
 YLÄNE, TORI8.00


YLÄNE - KEIHÄSKOSKI - ORIPÄÄ

MA, TI, TO, PEKEMA-PE
 YLÄNE, YHT. KOULU 12.3513.3514.35
 ALATIEXXX
 UUSIKARTANO12.4513.4514.55
 RANNANMÄKIXXX
 KUHANKUONOTTT
 4-TIEN RISTEYSXXX
 KORKEAKOSKI13.1014.1015.20
 TOURULA13.2014.2015.30
 KEIHÄSKOSKI13.2514.2515.35
 ORIPÄÄTTT


YLÄNE - RIIHIKOSKI - KYRÖ - RIIHIKOSKI - YLÄNE 

MA-PEMA, KE, PETI,TO
 YLÄNE, TORI8.10 KYRÖ, TORI ||
 UUSIKARTANOX ELISENVAARAN KOULU15.1015.55
 RANNANMÄKI8.20 JALKALAXX
 RIIHIKOSKEN YHT. KOULU8.35 RIIHIKOSKI15.2516.10
 JALKALAX RANNANMÄKIT (15.40T (16.25)
 ELISENVAARAN KOULU8.50 UUSIKARTANOTT
 KYRÖ, TORI T YLÄNE, TORIT (15.50)T (16.35)

Taksataulukko

Hinnat euroa / henkilö / suunta

Km enint.

Aikuinen Lapsi
6.0* 3,60 1,80
9.0 3,90 2,00
12.0 4,70 2,40
16.0 5,50 2,80
20.0 6,10 3,10
25.0 6,80 3,40
30.0 7,40 3,70
35.0 8,20 4,10
40.0 9,30 4,70
45.0 10,10 5,10
50.0 11,80 5,90
60.0 13,70 6,90
70.0 15,50 7,80
80.0 17,30 8,70

* Hirvikoski - Loimaa 3,30 €/suunta