Aikataulut koulupäivisin 11.8.2020 alkaen

Ei liikennettä koulujen loma-aikana

MERKKIEN SELITYKSET: 

X = Ajetaan kohteen kautta, pysähtyy tarvittaessa

T = Ajetaan kohteeseen vain tarvittaessa

|  = Linja-auto ei pysähdy / ei käy kohteessa

 


LOIMAA - MELLILÄ - KOSKI

MA-PE MA-PE MA-TO
 LOIMAA, LINJA-AUTOAS. 8.00 14.05 15.55
 LOIMAA, SEO PARKKI | 14.10 16.00
 PAPPINEN X T T
 MELLILÄ 8.25 14.25 16.15
 PENNINKULMA T | T
 KOSKI, KESTIKARA 8.50 14.45 T
 KOSKI, KOULUKESKUS 8.55 14.50 T



AURA - MARTTILA - KOSKI - MELLILÄ - LOIMAA 

 AURA, SILLANKORVANTIE TH  | 7.35 |
 KYRÖ-TARVASJOKI TH | X |
 TARVASJOKI, KESKUSTA  | 7.50 |
 HÄRKÄTIEN RISTEYS  | 7.55 |
 SALONTIEN RISTEYS | 8.00 |
 KALEVAN TH  | 8.10 |
 MARTTTILA, KUNNANTALO | 8.20 |
 OLLILA | X |
 KOSKI, KOULUKESKUS | 8.45 15.00
 KOSKI, KESTIKARA 7.10 9.00 |
 PENNINKULMA | | T
 MELLILÄ 7.30 9.20 15.25
 PAPPINEN X | |
 SUOPELTO X | |
 LOIMAA, SEO PARKKI 7.45 9.40 15.40
 LOIMAA, TORI  T T |
 LOIMAA, LINJA-AUTOAS. 7.50 9.45 15.45


RIIHIKOSKI - RANNANMÄKI - UUSIKARTANO -
YLÄNE - ORIPÄÄ - LOIMAA

RIIHIKOSKI, NESTE 6.35 |
RANNANMÄKI 6.45 |
UUSIKARTANO X |
SÄKYLÄ | 8.50
YLÄNE, TORI 7.00 9.05
KEIHÄSKOSKI X X
ORIPÄÄ, KIVIMAKASIINI 7.25 9.25
PAPPINEN | |
NIINIJOKI TH  X X
NIINJOEN KOULU | |
HIRVIKOSKI X 9.40
LOIMAA, SEO PARKKI 7.50 9.45
LOIMAA, TORI  T T
LOIMAA, LINJA-AUTOAS.  7.55 9.50


LOIMAA - MELLILÄ - PAPPINEN - NIINIJOKI - HIRVIKOSKI - LOIMAA 

 LOIMAA, LINJA-AUTOAS. 7.55  LOIMAA, LINJA-AUTOAS. 15.00
 MELLILÄ 8.15  LOIMAA, SEO PARKKI 15.05
 PAPPINEN 8.20  HIRVIKOSKI 15.10
 NIINIJOEN KOULU 8.30  NIINIJOEN KOULU 15.20
 HIRVIKOSKI X  PAPPINEN 15.30
 HIRVIKOSKEN YHT. KOULU 8.40  MELLILÄ 15.35
 LOIMAA, TORI T  KARHULA TH 15.45
 LOIMAA, LINJA-AUTOAS. 8.55  LOIMAA, LINJA-AUTOAS. 15.55


LOIMAA - ORIPÄÄ - YLÄNE - RANNANMÄKI - RIIHIKOSKI

MA-PE MA-PE MA-TO PE
LOIMAA, LINJA-AUTOAS. 12.00 14.00 15.55 15.55
LOIMAA, TORI X X X X
LOIMAA, SEO PARKKI 12.05 14.05 16.00 16.00
HIRVIKOSKI 12.10 14.10 16.05 16.05
NIINIJOEN KOULU | | | |
NIINIJOKI TH T X X X
ORIPÄÄ T (12.30) 14.25 16.20 16.20
KEIHÄSKOSKI | X X |
YLÄNE, TORI | 14.45 16.40 |
UUSIKARTANO | X X |
RANNANMÄKI | X X |
RIIHIKOSKI | 15.05 17.00


RIIHIKOSKI - YLÄNE - SÄKYLÄ - RIIHIKOSKI 

MA-PE MA-TO PE
 RIIHIKOSKI, NESTE 7.10  SÄKYLÄ, MATKAHUOLTO 16.05 15.05
 KUHANKUONO PP X  SÄKYLÄ, KOULUKESKUS 16.10 15.10
 RANNANMÄKI 7.40  YLÄNE 16.35 15.35
 UUSIKARTANO 7.50  OTSOLA, HONKILAHDENTIE TH T T
 OTSOLA, HONKILAHDENTIE TH 8.05  UUSIKARTANO X X
 YLÄNE, YHT.KOULU 8.20  RANNANMÄKI X X
 SÄKYLÄ, KOULUKESKUS 8.40  RIIHIKOSKI 17.00 16.00


ORIPÄÄ - KEIHÄSKOSKI - YLÄNE 

 ORIPÄÄ, KIVIMAKASIINI 7.15
 LATVA 7.20
 KEIHÄSKOSKI 7.25
 TOURULA 7.30
 KORKEAKOSKI 7.40
 4-TIEN RISTEYS 7.50
 ALATIE X
 YLÄNE, YHT. KOULU  T
 YLÄNE, TORI 8.00


YLÄNE - KEIHÄSKOSKI - ORIPÄÄ

MA, TI, TO, PE KE MA-PE
 YLÄNE, YHT. KOULU  12.35 13.35 14.35
 ALATIE X X X
 UUSIKARTANO 12.45 13.45 14.55
 RANNANMÄKI X X X
 KUHANKUONO T T T
 4-TIEN RISTEYS X X X
 KORKEAKOSKI 13.10 14.10 15.20
 TOURULA 13.20 14.20 15.30
 KEIHÄSKOSKI 13.25 14.25 15.35
 ORIPÄÄ T T T


YLÄNE - RIIHIKOSKI - KYRÖ - RIIHIKOSKI - YLÄNE 

MA-PE MA, KE, PE TI,TO
 YLÄNE, TORI 8.10  KYRÖ, TORI  | |
 UUSIKARTANO X  ELISENVAARAN KOULU 15.10 15.55
 RANNANMÄKI 8.20  JALKALA X X
 RIIHIKOSKEN YHT. KOULU 8.35  RIIHIKOSKI 15.25 16.10
 JALKALA X  RANNANMÄKI T (15.40 T (16.25)
 ELISENVAARAN KOULU 8.50  UUSIKARTANO T T
 KYRÖ, TORI  T  YLÄNE, TORI T (15.50) T (16.35)

Taksataulukko

Hinnat euroa / henkilö / suunta

Km enint.

Aikuinen Lapsi
6.0* 3,60 1,80
9.0 3,90 2,00
12.0 4,70 2,40
16.0 5,50 2,80
20.0 6,10 3,10
25.0 6,80 3,40
30.0 7,40 3,70
35.0 8,20 4,10
40.0 9,30 4,70
45.0 10,10 5,10
50.0 11,80 5,90
60.0 13,70 6,90
70.0 15,50 7,80
80.0 17,30 8,70

* Hirvikoski - Loimaa 3,30 €/suunta